wtorek, 27-09-2022r., godz. 15:02 kalendarium»
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego prezent»
zobacz swój horoskop na dziś»
pogoda w serwisie Onet.pl»
Interesuje Cię reklama w portalu? Zadzwoń 513-356-714

walbrzych.info poleca

Horror w prawdziwym wydaniu zgotowali swoim licznie zgromadzonym kibicom piłkarze Górnika PWSZ Wałbrzych. W zaległym meczu 3 kolejki II ligi zachodniej pokonali po dramatycznym spektaklu Miedź Legnica 3:2.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków zawodników z Wałbrzycha, przewaga była dość widoczna, było widać chęć i zaangażowanie naszych piłkarzy. Ambicja i wola walki poskutkowała zdobyciem pierwszej bramki w 26 minucie; po udanej akcji górnicy rozpoczęli grę od rzutu rożnego, rozegrali go w dość nietypowy sposób, a Marcin Morawski precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Po zdobyciu gola goście jakby jeszcze bardziej oddali pole gry. Przewaga wzrastała, a piłkarze Miedzianki nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie grających podopiecznych Roberta Bubnowicza. Udokumentowanie tej przewagi nastąpiło tuż przed przerwą bo w 43 minucie meczu, po świetnym prostopadłym podaniu z głębi pola na 2:0 podwyższył Daniel Zinke.

foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski foto. Krzysztof Kazimierski

Po przerwie impet i zapał naszych zawodników troszkę opadł, wykorzystali to legniczanie i po dośrodkowaniu z prawej strony i strzale głową bramkę kontaktową zdobył Marcin Orłowski. Podłamani wałbrzyszanie oddali grę i inicjatywę rywalowi dopingowanemu przez swoich kibiców. Ataki i napór legniczan wzrastał z czasem i stało się to czego wszyscy się obawiali...w 73 minucie niedawno wprowadzony Albańczyk Enkeleid Dobi wyrównał wynik spotkania na 2:2. Od tej pory górnicy sprawiali wrażenie oczekujących na końcowy gwizdek, a nasze zegarki wskazywały dopiero 75 minutę spotkania. Gra toczyła się w środowej strefie boiska, parę minut później wałbrzyszanie jakby się przebudzili i stworzyli kilka groźnych sytuacji, pięknie, lecz minimalnie niecelnie uderzał Zinke. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, błąd popełnił obrońca Miedzi, i po pięknej akcji wynik spotkania w 93 minucie ustalił Bartosz Konarski.

Podsumowując środową batalie możemy sobie przypominać mecz w Nowej Soli po którym uzyskaliśmy ten upragniony awans, cieszy postawa Górnika w pierwszej połowie i walka do końca, ale (zawsze są jakieś ALE) szkoda dekoncentracji i niepotrzebnych nerwów w II połowie. Cieszy fakt, że pierwsze spotkanie u siebie, na zmodernizowanym stadionie zostało wygrane.